ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мельниченко передав суду «цікаві плівки» у справі Щербаня

Велика Епоха
Колишній співробітник державної охорони України Микола Мельниченко передав суду важливі аудіозаписи, які стосуються справи про вбивство донецького бізнесмена Євгена Щербаня.

Микола Мельниченко передав плівки у справі Щербаня, як повідомив Ренат Кузьмін. Фото: GENYA SAVILOV / AFP / Getty Images
Микола Мельниченко передав плівки у справі Щербаня, як повідомив Ренат Кузьмін. Фото: GENYA SAVILOV / AFP / Getty Images
«Це цікаві плівки. Зараз ми з ними працюємо. Ці дуже важливі відомості надав сам майор Мельниченко. Вони стосуються зокрема того, що захист Тимошенко і деякі українські політики розробили цілу операцію по знищенню цієї кримінальної справи і дискредитації слідчих Генпрокуратури», ― зазначив в інтерв'ю виданню Forbes перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, який очолює слідчу групу з кримінальних справ щодо Тимошенко.

За його словами, для боротьби з українським правосуддям вітчизняні «злочинці» вирішили за допомогою «американських лобістів» використовувати окремих чиновників США. Вони, як заявляє Кузьмін, відкрито діють проти державних органів України і приховують правду від американського уряду та його народу.

«Спецслужби США можуть поділитися інформацією і про вбивство Щербаня, і про участь у цій історії Тимошенко і Лазаренка. Ось чому українські злочинці блокують наше розслідування та контакти з американськими правоохоронцями», ― додав Кузьмін.

Раніше, 26 травня, розслідування у справі про вбивство Щербаня було призупинено, а 18 червня закінчується і термін цього розслідування. ГПУ побоюється, що може не встигнути закінчити слідство і передати матеріали до суду.

Кілька місяців тому фігуранти цієї справи Павло Лазаренко і Петро Кириченко дали згоду бути допитаними в суді, але американська влада, за словами Рената Кузьміна, перешкоджає цьому.

Нагадаємо, наприкінці минулого року першого зама генпрокурора позбавили багаторазової американської візи. Його часто критикує Захід за ведення справи Тимошенко.