• Мусульмани Великобританії засудили теракт у Лондоні

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 23 травня 2013 року

Мусульманська рада Великобританії поспішила засудити напад у Лондоні, під час якого двоє темношкірих з вигуками «Аллах Акбар» зарізали солдата британських збройних сил.

Мусульманські релігійні групи та благодійні організації також закликали поліцію зняти напруженість.

Мусульманська рада Великобританії назвала вбивство британського військового «варварським актом, який не має ніякого відношення до ісламу», і що «ніякі мотиви не можуть виправдати це ганебне і варварське вбивство», повідомляє Fox Television Stations

«Теракт», як назвав його прем'єр-міністр країни Девід Кемерон, стався вчора о 14:30 дня за місцевим часом.

Два радикальних ісламіста з Нігерії та Сомалі з криками «Аллах Акбар» зарізали солдата прямо на жвавій вулиці, після чого намагалися обезголовити тіло. Вбивство сталося в 200 метрах від казарми Королевської артилерії і поряд з початковою школою.

Поки «м'ясники залишалися на сцені» з закривавленими руками, ножами і кухонною сокирою, тіло нерухомо лежало на вулиці, а повз спокійно проходили десятки пішоходів з продуктовими сумками і візками.

Один з убивць кричав: «Ви і ваші діти будуть наступними! Єдина причина, по якій ми вбили цю людину в тому, що щодня від британських солдатів вмирають мусульмани. Око за око, зуб за зуб! Клянуся всемогутнім Аллахом, ми ніколи не припинимо битися з вами. Ми будемо боротися з ними, як вони борються з нами».

Темношкірі не збиралися тікати, і, очікуючи поліцію, закликали людей сказати уряду вивести британські війська з Афганістану і Малі.

У відео, отриманому ITV News, знято, як один з убивць говорив з ненавистю в очах: «Ваш уряд не дбає про вас. Ви думаєте, що ми збираємося ловити на вулиці Девіда Кемерона або вбивати політиків? Ні, це буде звичайний хлопець, як ви і ваші діти. Ми будемо вбивати їх до тих пір, поки ви не скажете їм вивести свої війська назад. Тільки тоді ви всі зможете жити в світі».

Коли приїхала поліція, фанатики дістали іржаві револьвери і направили їх на правоохоронців. У відповідь ті поранили бандитів, після чого доставили до лікарні.

Ассошіейтед Прес вивчила кадри, щоб перевірити справжність відео, але виявити оператора так і не вдалося.

Інші знімки показали, як другий підозрюваний стискав у руці довгий ніж і розмовляв з 48-річною британкою, яка сміливо втрутилася, намагаючись запобігти подальшому кровопролиттю.

Вона запитала його: «Навіщо ви зробили це, чого домагаєтеся?»

Він сказав: «Я вбив його, тому що він вбивав мусульман. Я ситий по горло людьми, які вбивають мусульман в Афганістані. Їм нема чого там робити», ― цитує The Daily Telegraph

Два чиновники в уряді Великобританії заявили, що напад був ідеологічно вмотивовано радикальними ісламістами. Вони також додали, що не варто давати оцінку політичним заявам проти британського уряду, спираючись виключно на відеозапис одного підозрюваного.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...