• США: Торнадо зруйнував місто Мур, загинуло понад 50 чоловік

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 21 травня 2013 року

Торнадо шириною 3 км пронісся штатом Оклахома в понеділок, 20 травня, зі швидкістю 320 км/год, руйнуючи на своєму шляху будинки, зносячи цілі квартали, здіймаючи в повітря автомобілі, вириваючи з землі вуличні знаки. За останніми даними підтверджено смерть 51 людини, постраждали більше 230. У місті Мур під завалами початкової школи виявилися два десятки дітей. Кількість постраждалих зростає.

Як передає Reuters, з 230 потерпілих поранення отримали 45 дітей, згідно з даними лікарень штату.

Місто Мур, населенням близько 50 000 був повністю спустошений. Після смерчу скрізь було розкидане сміття та уламки знищених будинків.

Президент США Барак Обама оголосив Оклахому основною зоною лиха, куди наплавляється державна, місцева і федеральна допомога, кинуті додаткові зусилля з порятунку.

Рятувальні команди до заходу сонця і всю ніч шукали під завалами людей, що вижили, в той час як смертоносна буря загрожувала кільком південним рівнинам держави. Протягом ночі негода вирувала від Великих озер до півдня Техасу.

Штормовий Центр прогнозів Національної метеорологічної служби попередив населення за 16 хвилин про наближення торнадо, який наздогнав штат о 15:01 за місцевим часом.

За два останні роки це був найбільш смертоносний смерч у США. В 2011 році подібний смерч убив 161 чоловіка у місті Джоплін штату Міссурі.

Підписатися:

Коментарі