• Внаслідок виверження вулкана на Філіппінах загинуло п'ятеро альпіністів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 7 травня 2013 року

П'ять осіб загинуло сьогодні вранці внаслідок виверження одного з найактивніших філіппінських вулканів, ще семеро отримали травми, повідомляє Independent з посиланням на офіційне повідомлення влади країни.

Під час виверження, яке відбулося вперше за останні більш ніж три роки, спостерігався великий викид кам'яних брил і попелу. У той час поблизу кратера перебувала міжнародна група з 20 альпіністів. Раптове виверження вулкану захопило їх зненацька.

На місце події були направлені рятувальні команди і вертольоти. Альпіністи були вбиті величезними валунами. Серед них ― німецькі, австрійські та філіппінські мандрівники. Серед травмованих виявився філіппінський гід, громадянин Австралії та інші іноземці.

Проводячи цю ніч на мальовничій горі, відомою своїм ідеальним конусом, команда туристів не очікувала, що рано вранці вулкан прокинеться і обрушить на них купи каміння. Стовп попелу в той момент досягав 500 метрів у висоту.

Тим часом ніяких попереджень про евакуацію у зв'язку з активністю Майон не послідкувало, і надзвичайного стану на наближених територіях оголошено не було.

«Магматична активність вулкана відсутня. Стався звичайний випадок виверження під тиском пари», ― цитує Deutsche Welle коментар головного сейсмолога країни Ренато Солідум.

Нагадаємо, за останні 400 років вулкан Майон вивергався 48 разів. Останнє його велике виверження спостерігалося в 2009 році, а найбільш руйнівне ― в 1814 році. У той рік під розжареною лавою загинули 1200 осіб.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...