• Північна Корея прибрала ракети середньої дальності з бойових позицій

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 7 травня 2013 року
Північна Корея прибрала дві ракети «Мусудан» з бойових позицій на східному узбережжі країни, що знаходилися в стані найвищої бойової готовності, повідомило Reuters з посиланням на американські офіційні особи.

Це сталося після кількох тижнів побоювань щодо того, що Пхеньян був готовий атакувати американські бази в Тихому океані на тлі американо-південнокорейських військових навчань. Ці маневри, які Пхеньян назвав «репетицією вторгнення», закінчилася 30 квітня.

«Поки передчасно радіти і сприймати цю подію як гарну новину», ― сказав старший керуючий у справах Азії в Раді національної безпеки США Даніель Рассел.

Інший американський чиновник на умовах анонімності попередив, що ці ракети ще мобільні й факт їх переміщення не дає ніякої гарантії, що їх не запустять з інших місць.

Третій американський чиновник заявив, що в США не вірять тому, що ракети «Мусудан» дальністю до 3500 км, які перебазували на альтернативний космодром, зараз знаходяться в неробочій позиції.

У свою чергу прес-секретар Пентагону Джордж Літтл відмовився коментувати статус північнокорейських ракет. «Я не хочу резюмувати цю ситуацію після того, що ми спостерігали останнім часом. Це провокаційна пауза. Але ми думаємо, що зусилля із забезпечення миру і стабільності на Корейському півострові будуть вельми корисні», ― сказав він журналістам.

Скасування режиму найвищої бойової готовності в Північній Кореї збігся з підготовкою президента США Барака Обами зустрітися в Білому домі з главою Південної Кореї Парк Гуен Хе. Сьогодні президенти проведуть переговори і робочий обід, супроводжуваний спільною прес-конференцією.

Нагадаємо, минулого місяця державний секретар США Джон Керрі попередив Північну Корею, що вона здійснить «велику помилку», якщо запустить ракети середньої дальності.
Підписатися:

Коментарі