ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Туркменський президент впав з коня під час скачок

Велика Епоха

В інтернеті з'явилося відео, що зафіксувало падіння з коня президента Туркменії Гурбангули Бердимухамедова.

Гурбангул Бердимухамедов. Фото: ILMARS ZNOTINS/AFP/GettyImages
Гурбангул Бердимухамедов. Фото: ILMARS ZNOTINS/AFP/GettyImages
Авторитарний туркменський лідер впав зі скакуна під час скачок, які пройшли в день національного свята ахалтекінського скакуна, повідомляє Бі-бі-сі.

Незважаючи на те, що президент виграв забіг, вже після фінішу його кінь несподівано спіткнувся. Сідок не втримався в сідлі і впав на землю. До лежачого Бердимухамедова тут же попід'їдала карета швидкої допомоги і президента відвезли.

Однак на церемонії нагородження переможців він з'явився вчасно і без видимих травм. Від усіх репортерів, присутніх на скачках, зажадали видалити запис падіння. Але не угодне відео все ж просочилося в інтернет.

Відзначимо, міжнародна правозахисна організація HumanRightsWatch вважає Туркменію однією з найбільш закритих і репресивних держав у світі. Також за даними HRW, в країні продовжує зміцнюватися культ особистості Бердимухамедова. У 2010 році в рейтингу свободи преси, що склала міжнародна організація «Репортери без кордонів», Туркменія виявилася на 176 місці з 178.

Нагадаємо, двічі президент Туркменії Гурбангули Бердимухамедов був обраний на цей пост у лютому 2007 року. В 2012 році він знову переміг на виборах з перевагою в 97,14% голосів.