• Єврокомісія організувала обшуки в офісах нафтогігантів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 15 травня 2013 року
В офісах європейських компаній, які займаються виробництвом та продажем нафти, нафтопродуктів і біопалива, Європейська Комісія організувала обшуки в рамках розслідування встановлення цін на нафту.
Рейди пройшли 14 травня в британських BP, Royal Dutch Shell, норвезькій Statoil та інших фірмах за межами Єврозони. Комісія заявила, що стурбована антиконкурентною змовою нафтогазових гігантів у маніпулюванні цінами на нафту, бензин та біопаливо, повідомляє Money Reporter з посиланням на агентство Platts, яке співпрацює з владою за їхнім запитом.
Проблему виявили через невідповідність фактичних ринкових цін з цінами, які повідомляє агентство Platts. В свою чергу дані про вартість та угоди Platts отримує від учасників нафторинку.
Крім того, Комісія має побоювання, що нафтові компанії можуть запобігати участі інших сторін у процесі визначення ринкової ціни з тим, щоб спотворювати опубліковані ціни.
Навіть невеликі спотворення в оцінюванні вартості може мати величезний вплив на ціни на сиру нафту і нафтопродукти, такі як бензин, що принесе збиток кінцевим споживачам.
Platts повідомила, що Європейська Комісія вчора вранці провела перевірки в своїх приміщеннях у Лондоні на відповідність їх прайсів з цінами, переданими Platts.
У компанії BP заявили, що вони повністю співпрацюють зі слідством і поки утримуються від подальших коментарів. Shell та Statoil також підтвердили своє сприяння у позаплановій перевірці.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...