ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В мережі сперечаються, чи є українська блогерка расисткою

Велика Епоха

Олену Білозерську, чий блог українською мовою переміг у міжнародному конкурсі The Bobs від Deutsche Welle, звинувачують у пропаганді расизму та інших дискримінаційних ідей, а також закликають організаторів конкурсу позбавити її нагороди.

Фото: Victor Habbick/freedigitalphotos.net
Фото: Victor Habbick/freedigitalphotos.net
Автори петиції, складеної на сайті Change.org стверджують, що блог Білозерської містить чимало анонсів ксенофобних акцій ультраправих та фашистських українських організацій, і що в своїх публікаціях Олена висловлюється на підтримку подібних акцій.

На противагу такій петиції вже склали іншу — на підтримку блогерки — яку підписали зокрема Андрій Павловський, Леся Оробець, Андрій Парубій, інші політики та громадські діячі, правозахисники Дмитро Гройсман, Олег Веремієнко, Володимир Лесик, Олександра Матвійчук та ряд журналістів, передає Телекритика.

В петиції на захист Білозерської стверджується, що вона висвітлює акції різного політичного спрямування, а перемога на конкурсі блогів є заслуженою.

На 10.00 14 травня петицію на захист блогерки підписали 889 чоловік за необхідних 1000 голосів, а під закликом анулювати її перемогу підписалось 787 чоловік за необхідних 1000.

Сама блогерка в інформації про себе зазначає, що вона незалежний журналіст «правих поглядів» проте пише, що «у нашій державі всі нормальні люди знають, кого і за що (і, головне, хто) обзивають нацистами, так що за свою репутацію я цілком спокійна». А людей, які склали петицію з оскарженням її перемоги, називає «українофобами».