• Всесвітньо відомі психологи розповіли киянам про перевагу холотропного дихання

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Середа, 8 травня 2013 року
В Україну вперше приїхали легендарні психотерапевти Станіслав та Крістіна Гроф. Подружжя розповіло українцям про переваги і ефективність методу холотропного дихання в ході психотерапії.

Зокрема пані Крістіна зазначила, що методи психології часто дуже обмежені. Такі переживання, як смерть, страх не завжди можна сповна виразити. «Їх треба пережити. І саме під час холотропного дихання ми допомагаємо людям це зробити, у безпечному місці та безпечній обстановці».

За словами подружжя, ряд сесій дихання, включаючи компоненти творчості та роботу зі снами, дозволяє зазирнути в себе і вирішити певну травму чи частину минулого, допомагає людині більше розкритися та пізнати себе.

Під час холотропного дихання, зазначає професор Гроф, людина також працює з агресією і вирішує її, в результаті чого приходить до почуття великодушності, формує духовність, близьку всьому світу. «Нас розділяють різні культури, мови, те, як ми живемо, — говорить пані Крістіна, — та коли людина починає дихати [холотропним диханням], то ці відмінності зникають».

Метод холотропного дихання подружжя Гроф розробило у 1970-ті роки. Полягає він у гіпервентиляції легенів, яка відбувається за рахунок прискореного дихання.

Представництва заснованої подружжям організації Grof Transpersonal Training є і в Києві.

Між тим, метод виходить за рамки офіційної психології, говорить про пренатальні переживання, про переживання інших перевтілень. Дехто називає концепції Грофа лженаукою, а його самого псевдоцілителем.
Підписатися:

Коментарі