ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Атлантичному океані геологи знайшли сліди затонулого материка

Велика Епоха

На морському дні біля узбережжя Ріо-де-Жанейро бразильські та японські геологи за допомогою підводного апарату «Shinkai 6500» виявили великий масив граніту, що нагадує про материк, який колись міг існувати в Атлантичному океані.

Фото: japantimes.co.jp
Фото: japantimes.co.jp
Про це повідомляє «Кіодо» з посиланням на японське агентство морських геологічних наук і технологій та Бразильський уряд.

На думку бразильського чиновника, граніт зазвичай утворюється тільки на суші. А значить, ця несподівана знахідка свідчить про те, що 100 мільйонів років тому в цій області, можливо, існував легендарний острів Атлантида, про який в давнину згадував Платон у своїх філософських трактатах.

Згідно з легендою, острів з високорозвиненою цивілізацією, опустився на морські глибини близько 12 000 років тому. І з тих часів ніяких слідів його існування так і не було знайдено.

Шматок мінералу, який підняли з морського дна (на глибині 910 метрів), де розташований знайдений материковий масив (10 м у висоту і завширшки), за оцінками вчених, занурився в океан в районі Південної Атлантики кілька десятків мільйонів років тому. Проте ніяких штучних споруд тут знайдено не було.

Після аналізу відеоданих, агентство прийшло до висновку, що це був граніт. У районі знайденого підводного плато також виявлений великий обсяг кварцового піску і базальтових порід, які теж не утворюються в морі.

Однак експерти поки що не поспішають робити поспішних висновків про Атлантиду.

Найширша частина плато розтягнулася на тисячу кілометрів, і як вважають астронавти, могла бути частиною колишнього континенту, яка більше 100 мільйонів років тому з'єднував Південну Америку та Африку.

За даними агентства «Кіодо», континент занурювався на дно близько 50 мільйонів років і ліг на дно кілька мільйонів років тому, згідно дослідження скам'янілостей, знайдених на сусідньому морському дні та іншим даним.

Щоб остаточно переконатися в походженні граніту, вченим доведеться пробурити ділянки гранітної породи протягом 2013 року і досліджувати їх.

Як свідчить історія геології, Антарктида, Африка, Південна Америка, Австралія і тектонічні блоки Аравії та Індостану в давнину були частиною величезного континенту Гондвана. Близько 150 мільйонів років тому цей супер-материк розколовся на частини в результаті зрушень материкових плит.

У відношенні острова (континенту) Атлантида існує також багато версій. Згідно з однією з них, цей архіпелаг затонув у результаті природних катаклізмів всього за один день.