• Генплан Ірпеня передбачає знищення парків міста — активісти

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Понеділок, 13 травня 2013 року

Генеральний план Ірпеня, який фактично дає дозвіл забудовувати парки та сквери, призведе до знищення «легенів Києва» та поведе за собою ряд проблем.

Про це заявили сьогодні на прес-конференції керівник проекту «Налагодження громадського контролю за виділенням землі в Києво-Святошинському та Ірпінському регіонах» Сергій Головньов, голова ГО «Наша перспектива» Сергій Андрощук та голова правління «Громадського руху захисту зелених зон Київщини» Лаврентій Кухалейшвілі.

Мова йде про 30 га рекреаційних зон, які ще залишилися в місті. Це Сквер загиблим воїнам, Парк відпочинку та інші, до яких, за словами активістів, люди з’їжджаються зі всього міста, оскільки інші просто забудували.

За генпланом, «підлягають винищенню 8 зелених зон. Місто перетворюється на якийсь спальний район. Забудовники рекламують, що Ірпінь — це чудове зелене місто. Але стається так, що людина купує будинок біля зеленої зони, та через пів року цієї зони не стає» — розповів Сергій Андрощук.

Лаврентій Кухалейшвілі навів приклад знищення Сквера воїнів міського шпиталю — «один гектар землі знищили за одну ніч».

Андрощук назвав новобудови в Ірпені «Хаотичними забудовами Середньовіччя», оскільки, за його словами, недотримуються норми будування, каналізаційна система не витримує, воду дають погодинно, взимку немає тиску на газ, перевантажена і соціальна інфраструктура.

Кухалейшвілі розповів, що зелені зони були закладені у 30-ті роки; ліси ростило не одне покоління; забудови квадратами межували із зеленими зонами, та у 2006—2007 роках влада почала віддавати ділянки під забудови. «Наше місто перетворилося на будівельний майданчик за ваші гроші», — каже він.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...