• Україна через піратство втрачає €1 млрд щорічно

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 квітня 2013 року

Щорічні втрати української економіки від контрафактної продукції становлять близько €1 млрд. Таку цифру цього року озвучила Держслужба інтелектуальної власності, повідомляє «ЛIГАБiзнесIнформ».

Зазначена цифра втрат отримана методом інтегральних обчислень. Тут враховані і несплата податків, і нелегальна праця, і нехтування правилами техніки безпеки та охорони праці. Все це тягне за собою недофінансування бюджету, втрату працездатності працівника і піддає ризику покупців і споживачів неякісної продукції, сказано в повідомленні.

У той же час, гроші, виручені від реалізації підробок і неліцензійної продукції, нерідко спрямовуються на фінансування організованої злочинності, згідно з даними Українського альянсу по боротьбі з підробками і піратством.

Раніше Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) визнав Україну країною, де процвітає пірацтво і спостерігаються серйозні порушення з захистом авторських прав. Це більше стосується нелегального контенту і широкого використання українцями неліцензійних програм і операційних систем.

Підписатися:

Коментарі