ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Порошенка та Ахметова просять виключити зі списку найбагатших євреїв

Велика Епоха
Прес-служби Петра Порошенко та Рината Ахметова звернулись до ізраїльського видання Forbes з проханням виключити мільярдерів зі списку найбагатших євреїв світу.

Зустріч міністра закордонних справ Ізраїлю Авігдора Лібермана з Петром Порошенком. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
Зустріч міністра закордонних справ Ізраїлю Авігдора Лібермана з Петром Порошенком. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
В прес-службах пояснили, що до єврейської національності ні Петро Порошенко, ні Ринат Ахметов не мають жодного відношення, підкресливши, що Порошенко є українцем, а Ахметов — татарином.

Раніше в складеному рейтингу багатіїв єврейської національності Ринат Ахметов посів 11 місце зі статком, оціненим в $15,4 млрд, а Петро Порошенко — 130-те з $1,6 млрд. Увійшов до рейтингу з $3,8 млрд і Віктор Пінчук, який має єврейське походження.

Проте Ігор Коломойський, який є президентом Європейської єврейської ради, і капітал якого оцінюється в $2,01 млрд до списку найбагатших євреїв не увійшов. Не згадали укладачі рейтингу і про президента дніпропетровської єврейської общини Геннадія Боголюбова зі статками в $1,46 млрд.

Серед інших помилок укладачів рейтингу — включення до нього російського бізнесмена узбецького походження Алішера Усманова. Загалом до списку найбагатших євреїв світу до виключення з нього Порошенка та Ахметова входило 165 мільярдерів.