• Золота людина «прокляла» жителів Східного Казахстану

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 22 травня 2013 року

У Східному Казахстані жителі трьох сіл зажадали перепоховати останки так званої «золотої людини», знайденої археологами в цьому регіоні дев'ять років тому. На думку місцевих жителів, це зможе зняти прокляття, викликане духами, яких потривожили вчені.

Як стверджують селяни, після розкопок їх стали переслідувати різні лиха: зіпсувалася погода, діти стали народжуватися недоумкуватими, гине худоба, поганий урожай, повідомляє КТК.

Переговори з міністерством культури веде якийсь Айдин Егубаєв з Алма-Ати, який раніше жив у цих місцях. Він просить владу повернути останки в гробницю. Проте археологи вважають претензії селян необґрунтованими.

Нагадаємо, останки людини у золотому вбранні були виявлені при розкопках Шиліктінського кургану в Східно-Казахстанській області. Вважається, що він жив у першому тисячолітті до нашої ери і був вождем одного з кочових сакських племен. Стародавня знахідка зараз зберігається в музеї столиці Казахстану.

Перша «золота людина» (сакський воїн у золотій одежі) була виявлена в 1969 році на кургані Іссик, за 50 кілометрів від Алма-Ати

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...