ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Опозиція вимагає створити слідчу комісію щодо подій 18 травня

Велика Епоха

Сьогодні в українському парламенті опозиція зажадала створити тимчасову слідчу комісію з події 18 травня у Києві, заявив на брифінгу голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Бійка в ході політичних акцій 18 травня у Києві. Фото: STR/AFP/Getty Images
Бійка в ході політичних акцій 18 травня у Києві. Фото: STR/AFP/Getty Images
Опозиція також зажадала звітів від голови СБУ та генпрокурора країни.

Сьогодні ж раніше в сесійній залі ВР депутати від трьох опозиційних фракцій продемонстрували відео, на якому зняті події 18 травня в Києві. Зокрема, як народна міліція захищала «гопників» і ніяк не реагувала на побиття журналістів.

Арсеній Яценюк також підкреслив, що міністр МВС Захарченко, який сьогодні з'явився до парламенту, «свідомо давав неправдиві свідчення».

«Ми не отримали від нього ніякої інформації. Нам тільки стало зрозуміло, що ця акція була спланована за згодою президента, а виконували її МВС, СБУ, секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв і решта правоохоронної системи», ― зазначив Яценюк.

Нагадаємо, 18 травня в Києві пройшла масштабна загальнонаціональна акція «Вставай, Україно!» в ході якої відбулися бійки. «Гопники», найняті Партією регіонів, побили українських журналістів та учасників протесту.

Бійці клубу, до якого належить Вадик Румун, «заробляють на життя» рейдерськими захопленнями та участю в політичних акціях, повідомила людина з того середовища, передає «Українська Правда». За її словами, 18 травня вони працювали під прикриттям міліції.