ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Всесвітній єврейський конгрес відніс «Свободу» до неонацистських партій

Велика Епоха

Всесвітній Єврейський Конгрес (ВЕК) стривожений зростанням неонацистських політичних партій в Європі, у зв'язку з чим закликав європейські країни, зокрема Грецію, Угорщину та Україну, заборонити ультраправі політичні організації.

Фото: GENYA SAVILOV/AFP/Getty Images
Фото: GENYA SAVILOV/AFP/Getty Images
У цей список делегати 14-ї пленарної асамблеї занесли й українську партію «Свобода», повідомляє видання «Jerusalem Post».

На думку єврейської спільноти, партії «Golden Dawn» в Греції, «Свобода» в Україні та «Jobbik» в Угорщині шокують європейських євреїв тим, що отримали безпрецедентне представництво в парламентах цих країн.

Підписанти резолюції із понад 100 країн закликали демократичні країни розробити і прийняти закони проти загрози насильства, расової дискримінації і спроб заперечувати факт існування Голокосту. Делегати нагадали, що свого часу відсутність у Німеччині належних дій з боку демократичних сил привело до влади нацистів.

ВІК закликав президентів і законодавців країн Європи підписати Лондонську декларацію від 2009 року з боротьби з антисемітизмом. Документ передбачає сприяння викриттю політичних осіб і організацій, які пропагують нетерпимість до євреїв, протистояти неонацистським партіям та ізолювати їх.

Пленарна асамблея ВЕК відбулася в Будапешті 5-7 травня 2013 року.