• Названі ймовірні регіони виникнення смерчів в Україні

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 травня 2013 року

Хоча руйнівні смерчі не характерні для України, але шквальні вітри і нестабільний температурний режим можуть привести до виникнення торнадо на заході, півдні та в центрі країни.

«Згідно з аналізом, за період приблизно 50 років максимальна кількість смерчів на території України спостерігалася зазвичай в червні-липні. Найбільша вірогідність їх виникнення можлива в Криму, в Київській, Львівській, Черкаській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Волинській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. У деяких інших регіонах їх також фіксували, але менше, в таких областях, як Закарпатська, Кіровоградська та Полтавська», ― цитує «УКРІНФОРМ» повідомлення начальника відділу контролю та координації аварійно-рятувальних формувань департаменту реагування на надзвичайні ситуації Юрія Адамова.

Він також сказав, що переважна більшість смерчів спостерігалася в Україні з 15 до 18 годин, ранкові та нічні смерчі також були, але менше.

Нагадаємо, вчора метеоролог Віра Балабух порадила українцям готуватися до торнадо, через «водоверть кліматичних змін» і «тенденції до підвищення частоти смерчів, що спостерігається».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...