• Майже три мільйони громадян покинули Україну за роки незалежності

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 23 травня 2013 року

Згідно з офіційною статистикою, за 21 рік незалежності України, за кордон виїхало 2,7 млн громадян країни.

З них, згідно з офіційною статистикою, близько 2 млн людей виїхало до країн СНД і понад 700 тисяч ― до інших держав. Проте дані перепису населення від 2001 року показали, що фактичні міграційні втрати виявилися в 1,7 разів більшими, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на головного наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень Олену Маліновську.

На її думку, основною причиною такої великої міграції українців є економічна нестабільність в державі.

«Про причини еміграції українців говорити зайве. Можу лише навести співвідношення середньої заробітної плати. У 2010 році вона становила 4% від зарплати в Німеччині, 6% ― від зарплати в Італії, 7% ― від зарплати в Іспанії і 20% ― від зарплат у Польщі та Росії. Думаю, ці дані не потребують коментарів», ― додала експерт.

Згідно з офіційною статистикою МЗС України, тільки за останні два роки з країни виїхало близько 5 тисяч українців. В основному до Росії, Чехії та Німеччини.

Нагадаємо, у березні цього року один з вітчизняних порталів, що спеціалізується на працевлаштуванні українців за кордоном, провів опитування серед 5000 респондентів. Їм поставили запитання: «Чи розглядали Ви для себе можливість виїхати жити за кордон?» Виявилося, 91% з опитаних думали над цим, і 48% вказали, що мають твердий намір виїхати, як повідомив в сюжеті канал «Новини 2+2».

Підписатися:

Коментарі