ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Радник Обами закликав Китай до поглиблення військових зв'язків

Велика Епоха
Радник з нацбезпеки США Том Донілон сьогодні закликав Китай до поглиблення військових зв'язків і більш тісної взаємодії в таких областях, як підтримка миру, боротьба з піратством і стихійними лихами.

Том Донілон. Фото: Alex Wong/Getty Images
Том Донілон. Фото: Alex Wong/Getty Images
Про це радник Барака Обами заявив на зустрічі з заступником голови Центральної військової ради КНР Фань Чанлуном під час візиту американського чиновника до КНР, який він здійснив за два тижні до саміту між США і лідером китайської компартії в Каліфорнії.

Зустріч Тома Донілона і Фань Чанлуна пройшла на тлі зростаючої напруженості між двома країнами з цілої низки питань у сфері безпеки, повідомляє Reuters.

«Важливою частиною побудови нової моделі відносин між двома нашими великими державами, є забезпечення здоров'я, стабільності і надійності в області військових відносин», ― коротко прокоментував журналістам Том Донілон свою зустріч у китайському Міністерстві оборони.

Він додав, що дві країни повинні працювати спільно, реагуючи на виникнення «нетрадиційних викликів безпеки», в тому числі миротворчі, стихійні лиха, а також вживати заходів протидії піратству.

У свою чергу, китайський чиновник Фань Чанлун закликав США до «нового типу відносин головних сил».

У той же час, ні Донілон, ні Чанлун не згадали про численні чутливі теми, які збираються обговорити глава КНР Сі Цзіньпін і президент США Барак Обама 7—8 червня на саміті в Каліфорнії. Серед цих питань ― напруженість на Корейському півострові і серія кібератак на США з боку Китаю.