ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Соратники Тимошенко зареєстрували закон для її звільнення

Велика Епоха

У черговій спробі звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, опозиція зареєструвала у Верховній Раді законопроект, який передбачає розширити список осіб, які мають право клопотати про помилування засудженого.

Юлія Тимошенко. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
Юлія Тимошенко. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
Документ №2130 а «Про порядок здійснення Президентом України помилування», внесений 24 травня в ВР парламентарями від фракції «УДАР» Миколою Паламарчуком та позафракційником Сергієм Міщенком, пропонує закріпити право клопотати про помилування не тільки за засудженим, його родичами і захисниками, а й народними депутатами.

Своєю чергою, помилуваний раніше Юрій Луценко висловив сподівання, що його звільнення допоможе Юлії Тимошенко вийти на свободу, про що екс-міністр МВС сказав в ефірі «Радіо Свобода».

«Я дуже на це сподіваюся і роблю все необхідне зі свого боку, щоб мій прецедент був використаний для вирішення проблеми Тимошенко», ― заявив він.

Він також зазначив, що всі зусилля по його звільненню «акумулювали» екс-президент Європейського парламенту Пет Кокс і екс-президент Польщі Олександр Квасьнєвський. Учора ці два спостерігачі від Європарламенту щодо судових процесів над Тимошенко відвідали її у лікарні, де пробули 2,5 години.

Нагадаємо, раніше соратники Тимошенко пропонували декриміналізувати ст. 364 і 365 Кримінального кодексу, за якими засуджена екс-прем'єр, а також зверталися до глави держави Віктора Януковича з клопотанням про її помилування, але безуспішно.