• На українських дорогах будуть зважувати автомобілі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 30 травня 2013 року

До 2015 року на всіх основних транзитних магістралях України організують автоматичні пункти вагового контролю, щоб стягувати штраф за перевищенням ваги.

Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у Київ-Чопі під час ознайомлення з роботою першої такої точки, повідомляє прес-центр КМУ.

На магістралях також будуть установлені майданчики для розвантаження-навантаження автомобілів, чия вага перевищує допустимі норми згідно параметрам авто. Майданчики планують розміщувати біля заправок, де є кафе чи магазини ― для «максимального комфорту водіїв», сказав глава уряду.

Штрафи за перевантаження Кабмін збирається узаконити на законодавчому та нормативному рівні. Всі кошти від сплат будуть йти в дорожній фонд, повідомляє прес-центр КМУ.

«У цьому плані ми будемо діяти жорстко, тому що стан наших доріг не витримує ніякої критики», ― заявив Азаров.

Він додав, що на цю тему уряд проведе «роз'яснювальну роботу» серед власників автомобілів.

Як стверджує Азаров, уже на першому пункті вагового контролю в Київ-Чопі результат перевірки показав, що у 80% авто перевищують допустимі навантаження на вісь.

«Я на власні очі переконався, що ця станція ефективна і дозволяє в режимі реального часу точно, не зупиняючи транспортний засіб, визначати його параметри: тоннажність, швидкість і навантаження на вісь», ― зазначив прем'єр.

Він також нагадав, що в нинішньому Кодексі про адміністративні правопорушення за перевищення навантаження великовагових транспортних засобів передбачений штраф від 510 до 850 грн.

Раніше, 22 травня Микола Азаров під час засідання Уряду заявив, що 2013 рік має стати переломним у питанні «дбайливої експлуатації доріг». У зв'язку з цим планом він доручив Мінінфраструктури і Міністерству юстиції терміново розробити нову нормативну базу експлуатації автодоріг і відповідальність перевізників. МВС було доручено організувати систему спостереження та регулювання руху згідно дорожніх умов.

Нагадаємо, 17 квітня на засіданні уряду Азаров поставив завдання скласти програму якісного будівництва та реконструкції українських автомагістралей на 2013-2014 рр.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...