ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тимошенко виступила проти єдиного кандидата в президенти від опозиції

Велика Епоха

Лідер української опозиції Юлія Тимошенко у своєму зверненні «День Європи» від 27 травня заявила, що не підтримує ідею висунення єдиного кандидата в президенти від опозиції на виборах-2015, якщо такі проходитимуть у два тури. Назвала три причини, чому вона «проти».

Юлія Тимошенко. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
Юлія Тимошенко. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
«По-перше, ніхто нікому не давав права замість всенародного голосування обирати Президента країни на основі якихось незрозумілих непрозорих тіньових домовленостей. Якщо опозиція вважає себе демократичною, то повинна залишатися такою у всьому, а не тільки коли вигідно ...», ― цитує її слова сайт «Батьківщини».

По-друге, це «провальний ризик», як вважає екс-прем'єр, і зазначає, що немає «ніяких сумнівів, що за кілька днів до початку виборів Партія регіонів не організує варіант провалу «канівської четвірки».

По-третє, на думку Тимошенко, кілька команд кандидатів у Президенти України від опозиції будуть набагато потужнішими, ніж одна.

Вона також закликала всіх лідерів опозиції публічно підписати угоду про «непоборювання між собою в першому турі» і «одностайну підтримку опонента у другому».

Нагадаємо, 18 травня 2013 під час загальнонаціональної акції «Вставай, Україно!» у Києві лідери опозицій «Батьківщини», «УДАР» і «Свобода» підписали Декларацію, яка зобов'язує їх підтримати єдиного кандидата-переможця від опозиції у другому турі президентських виборів у березні 2015 року.