ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна днями підпише меморандум про статус спостерігача в МС

Велика Епоха

У п'ятницю, 31 травня, на саміті СНД у Мінську український прем'єр-міністр Микола Азаров підпише меморандум про участь України в статусі спостерігача в Митному союзі (МС) і Вищій Євразійській економічній раді (ЄврАзЕс).

Віктор Янукович. Фото: PETRAS MALUKAS/AFP/Getty Images
Віктор Янукович. Фото: PETRAS MALUKAS/AFP/Getty Images
Таке рішення сьогодні в столиці Казахстану Астані прийняли глави держав ТЗ після того, як Президент України Віктор Янукович подав відповідну офіційну заявку. Рада підтримала політичну заяву української сторони бути спостерігачем у ЄврАзЕс та МС, повідомляє прес-центр Президента України.

«Практично всі рішення, які приймалися сьогодні, будуть прийматися консенсусом. Це дуже важлива позиція, яка закладена в основі Митного союзу», ― цитує газета «Сегодня» коментар Віктора Янукович.

Зі свого боку президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підтвердив, що вони погодили і схвалили з Україною вищезазначений проект меморандуму.

«Щиро люблячи Україну і український народ, де проходила моя юність, хочу сказати, що МС ― це необхідність. Ми вживаємо українську продукцію, і навпаки. Ні про які політичні утиски країн-учасників і спостерігачів мови бути не може. Це всього лише економічна інтеграція», ― цитує «Сьогодні» Назарбаєва.

Нагадаємо, сьогодні в президентському палаці «Акорда» в Астані Віктор Янукович зустрівся з президентами Росії, Білорусі, Казахстану та Киргизії.