• Словаччина сьогодні протестує подачу газу в Україну

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 15 травня 2013 року
Сьогодні Словаччина вперше поставить газ в Україну. Тестова подача зворотного потоку відбудеться в реверсному режимі, передає «Українське радіо» з посиланням на міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

За словами Ставицького, це «УкрТрансГаз» запропонував Словаччині пустити в хід одну з 4-х міждержавних газових гілок, що зв'язують обидві сторони. Завдяки цій гілці Україна зможе отримувати до 20 млрд кубометрів блакитного палива щорічно.

Тиждень тому в словацьких новинах повідомлялося, що Київ працює над тим, щоб стати енергетичним центром Європи. Про це 3 травня заявляв у Брюсселі Едуард Ставицький.

«Україна дійсно прагне розглянути своє геополітичне становище і намагається створити газотранспортний вузол, так що ми зможемо здійснювати вибіркові покупки газу в Центральній Європі», ― цитує заяву Ставицького журналістам Euractiv.

Комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер у свою чергу висловив упевненість, що енергетичні компанії ЄС готові вкласти інвестиції в інфраструктуру України в обмін на контроль над своїм трубопроводом. Потенційних інвесторів він не назвав, але на закритих тристоронніх переговорах у Брюсселі були присутні представники енергетичних компаній ExxonMobil і Royal Dutch Shell. Давати будь-які коментарі вони відмовилися.
Підписатися:

Коментарі