ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Києві у біженців можуть забрати приміщення для навчання

Велика Епоха

Приміщення центру, в якому біженцям допомагають вивчати мову, знайомлять з місцевою культурою і звичаями, а також навчають іншим предметам, можуть забрати. Натомість пропонують переїхати в інше, яке потребує дорогого ремонту.

Діти займаються в інтеграційному центрі для біженців в Києві. Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха
Діти займаються в інтеграційному центрі для біженців в Києві. Фото: Володимир Бородін/Велика Епоха
Наразі інтеграційний центр для біженців розташований на Троєщині — багато з них живе і працює в тому районі. Вимушені мігранти хотіли б зберегти це «обжите» місце, тим паче коштів робити ремонт в новому у них все одно немає. Також сподіваються, що їм дозволять орендувати приміщення за пільговими умовами.

«Всі курси у нас безкоштовні: вивчення української мови, комп’ютерний клас, плетіння з бісеру, дитяче малювання, ляльковий театр… психологи для дітей та дорослих», — розказувала раніше голова інтеграційного центру Каріма Мохаммад журналісту Великої Епохи. Для багатьох біженців інтеграційний центр є тим місцем, де їхні проблеми розуміють і намагаються допомогти.

«Тобі не потрібно за них платити, це все безкоштовно, тобі допомагають чим можуть, дають якісь гроші, які тобі треба, курси: те ж саме бісероплетіння, комп’ютер, українська мова. Це допомагає інтегрувати», — розказала про роботу інтеграційного центру Ялда Анварі, молода дівчина, чиї батьки приїхали до України, коли їй було 3 роки.

Тепер приміщення інтеграційного центру хочуть забрати через несплату орендної платні — на цьому наполягає відділ освіти Деснянського району, передає KyivPost. Із закликами допомогти їм зберегти приміщення біженці виходили 29 травня на акцію до Міграційної служби.