ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Активісти назвали проблеми дитячих садків

Велика Епоха
Представники ВБО «Громадська соціальна Рада» провели дослідження стану дошкільної освіти в Україні. Однією з проблем, які вони виявили, є те, що батьки не в змозі вибирати програми навчання, а також дитячі садки з бажаною програмою.

Фото: happy-journal.com
Фото: happy-journal.com
Проект активістів називається «Глибинне дослідження стану системи дошкільної освіти України з розробкою рекомендацій щодо дій».

Серед проблем, про які вони розповіли, і те, що затверджені програми для дошкільних навчальних закладів дуже часто оновлюються. Це змушує вихователів постійно перелаштовуватися.

«Ці програми ніяким чином не прив’язані до потреб дітей, до специфіки того чи іншого контингенту, який зараз знаходиться у дитячому садочку», — зазначив Андрій Горський, голова правління ВБО «Громадська соціальна Рада». Експерт розповів, що часто батьки не мають змоги ні вибирати програму, ні вибирати дитячий садочок з бажаною програмою.

Ще однією проблемою, як зазначає експерт, є те, що дитячі садочки все більше перетворюються на плацдарм дошкільної підготовки і не враховують потреби самої дитини.

Оцінюючи якість дошкільної системи України, представники ВБО «Громадська соціальна Рада» Андрій Горський та соціолог Ольга Овчар виділили ще ряд проблем, серед яких: поглиблення кадрової кризи у галузі педагогіки, відсутність особистісного відбору абітурієнтів з боку педагогічного навчального закладу, тенденція до теоретизування у вузах, недофінансування державою дитячих садків, відсутність моніторингу запроваджених нововведень.

Дослідження проводило ВБО «Громадська соціальна Рада». Міністерство освіти надати підтримку для проведення такого дослідження офіційно відмовилось, як повідомили представники цієї організації.