ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Румунія змінить державний прапор

Велика Епоха
Синьо-жовто-червоний державний прапор Румунії буде змінено: на триколор додадуть зображення герба країни. Румунська парламентська комісія (РПК) затвердила відповідні зміни і тепер їх внесуть до нової редакції Конституції Республіки.

Прапор Румунської Народної Республіки 1965—1989 рр., з якого вирізали герб. Фото: Julo, Bogdan / commons.wikimedia.org
Прапор Румунської Народної Республіки 1965—1989 рр., з якого вирізали герб. Фото: Julo, Bogdan / commons.wikimedia.org
Ініціатором такої ініціативи виступив парламентар від правлячої Соціал-демократичної партії Георге Ємаку і його підтримали 13 членів РПК (більшість), передає портал Stiri de Romania.

«Стаття 12, пункт 1 румунської Конституції про державний триколор буде доповнений формулюванням: „Одним із символів Румунії є триколірний прапор з гербом на жовтому фоні. Кольорові смуги розташовані вертикально в такій послідовності від древка: синя, жовта, червона. На жовтому тлі зображено державний герб Румунії“», ― написано в супровідному документі до законопроекту.

Референдум щодо нової Конституції, як очікується, пройде в Румунії цієї осені.

Як нагадує місцеве видання, герб Румунії був вирізаний з триколора 23 роки тому, в 1989 році, під час грудневої румунської революції. 27 грудня того ж року в країні скасували «Прапор Румунської революції» (Соціалістичної Республіки Румунії) і відновили колишній прапор ― без герба.