• У Грузії показали фестивальний фільм «Вільний Китай»

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Вівторок, 4 червня 2013 року
У Грузії за період з 28 травня по 1 червня пройшло чотири покази документального фільму «Вільний Китай: мужність вірити» американського режисера Майкла Перлмана.

Фільм «Вільний Китай: мужність вірити» розповідає історію двох людей, які встали на захист своєї віри, за що були піддані тюремному ув'язненню та тортурам з боку китайської влади.

Оскільки досвід головних героїв фільму типовий для сотень тисяч ув'язнених китайців, «Вільний Китай» проливає світло на насильство, що відбувається за фасадом економічного буму цієї країни. Фільм розкриває існування виправно-трудових таборів, в яких виготовляють неякісну продукцію, імпортовану в наші країни. В картині порушені такі теми, як примусові аборти, цензура на телебаченні та в інтернеті, насильницьке вилучення органів у масових масштабах, переслідування інакомислячих.

Перший показ фільму, який пройшов 28 травня в кутаїському Центрі громадської активності, відвідали парламентарі Грузії, службовці Кутаїської мерії, представники кутаїського університету, студенти, журналісти.

Руслан Погосян, член парламентського Комітету з прав людини та громадянської інтеграції, сказав: «Природно, я, як правозахисник, не можу залишатися байдужим до прояву насильства, тим більше, коли це робиться таким віроломним чином. Видалення органів для продажу - цей злочин не перед окремою групою людей, а проти людяності в цілому».Заступник Комітету з прав людини, парламентар Гедеван Попхадзе зазначив, що ситуація з порушенням свобод у Китаї стосується кожного з нас: «Усі повинні добре розуміти: якщо в нашому світі хоча б одна людина залишається рабом - це означає, що рабство може повернутися. Якщо є проблема з правами людини в одній державі, то в будь-де у світі може статися те ж саме. Якщо всі країни відмовляться купувати органи для трансплантації в Китаї, не буде кому їх продавати, і питання автоматично вирішиться. В цьому відношенні можна використовувати правові важелі та контролювати процес».Професор Кутаїського університету департаменту славістики, президент міжнародної організації «Діалог поколінь» Іраїда Кротенко не змогла стримати сліз після перегляду фільму. Вона прийшла на перегляд картини зі своїми студентами: «Фільм зроблено в ненав'язливій формі: тут і документалізм, і особиста драма. Він пропонує нам приймати рішення самим - як же можна не прийняти ці факти: розуміючи історію традиційної китайської культури, важко повірити, що терор щодо інакодумців має такий масовий характер. Ми обов'язково покажемо це молоді. Байдужість - найгірша, байдуже ставитися до чужих страждань - гірше цього бути нічого не може. Ми можемо допомогти цим в'язням совісті тим, що дамо якомога більше інформації, ми вважаємо це своїм обов'язком».
У Тбілісі фільм «Вільний Китай» пройшов показ у Національній бібліотеці парламенту 30 травня і 1 червня. На демонстрації фільму в тбіліському Кавказькому домі 1 червня прийшли правозахисники Грузії.

Ніколоз Мзхаванадзе, голова Об'єднання захисту прав людини, висловив загальну думку про те, що фільм потужний і піднімає дуже велику проблему. «Я знав, що в Китаї порушуються права людини, що там репресивний режим, але не знав, що в XXI столітті в такому масштабі порушуються свободи, відбуваються катування людей - це божевілля, я стурбований. Хотілося, щоб ця проблема вирішилася у китайського народу. Ми хочемо створити петицію за припинення репресій, зібрати підписи у неурядових організацій Грузії і відправити їх до міжнародних представництв».
Правозахисник Грігол Гагнідзе сказав, що не знав, наскільки грубо порушуються права людини в Китаї, застосовуються різні методи катувань, особливо щодо групи людей, які практикують Фалуньгун: цих людей піддають психологічному тиску й навіть фізичному знищенню.
Виконавчий директор Центру з прав людини Алеко Цкітішвілі впевнений, що потрібно інформувати суспільство Грузії про тортури, трансплантацію органів у Китаї, якомога ширше поширювати цю інформацію через мережу інтернет. Він вважає, що ця проблема стосується не тільки Китаю: «Якщо проявляти байдужість, то завтра ми станемо жертвами».

Документальний фільм «Вільний Китай: мужність вірити» раніше демонстрували в Європарламенті, Конгресі США, а також у конгресах і парламентах багатьох країн, включаючи Італію, Швецію, Японію, Канаду, Ізраїль та Японію. З 2012 року кінострічка «Вільний Китай» була представлена на багатьох міжнародних кінофестивалях і отримала шість престижних нагород, включаючи американський «INSIGHT 2012», який проходив під девізом «свобода слова» і WorldFest’s 2012.
Підписатися:

Коментарі