• Тисячі турків у Стамбулі вступили в сутичку з поліцією

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 3 червня 2013 року
У чотирьох найбільших містах Туреччини десятки тисяч людей вийшли на вулиці і вступили в сутичку з поліцією в неділю, 2 червня. На третій день антиурядових виступів спецназ застосував сльозогінний газ.

Згідно з даними міністра внутрішніх справ Муаммара Гюлера, по всій країні, починаючи з п'ятниці, 31 травня, пройшло більше 200 демонстрацій в 67 містах, повідомляє газета Hurriyet.

У Стамбулі й Анкарі на підтримку резонансних протестів місцеві жителі до пізньої ночі сигналили автомобілями та стукали каструлями і сковорідками з балконів, поки сотні демонстрантів «билися» з поліцією, повідомляє Reuters.

Щоб відтіснити протестувальників, які блокували дороги навколо офісу прем'єр-міністра Тайіпа Ердогана в Стамбулі, поліція застосувала сльозогінний газ з вертольотів і провела рейди в торговому комплексі в центрі столиці Анкара. В результаті було затримано кілька сотень демонстрантів.

Заворушення спалахнули в п'ятницю, коли в парку на головній площі Таксим у Стамбулі були спиляні дерева в рамках державних планів з перепланування території.

Протест «кількох мародерів», як назвав це прем'єр Ердоган, вилився в широке протистояння «натовпу», який виступив проти правлячої ісламістської Партії справедливості і розвитку.

Ердоган звинуватив у підбурюванні людей на ці протести основну опозиційну Народно-республіканську партію (CHP).

«Це не CHP винна. Люди, які сьогодні вийшли на вулиці по всій Туреччині, є представниками всіх політичних партій країни, а не тільки від CHP. А Ердоган повинен витягти необхідні уроки з того, що відбулося», ― зазначив Reuters представник від Народно-республіканської партії.

Нагадаємо, наступного року в Туреччині мають пройти місцеві та президентські вибори, а у 2015 році ― парламентські, на які, як очікується, буде балотуватися Ердоган.
Підписатися:

Коментарі