ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Психіатри перевірять сина Джемілєва через вбивство сусіда

Велика Епоха
Молодший син голови меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва 32-річний Хайсер, який вбив людину, найближчим часом пройде психіатричну експертизу. Вона триватиме близько місяця.

Фото: tsn.ua
Фото: tsn.ua
Зараз Хайсер Джемілєв знаходиться в сімферопольському СІЗО строком до 25 липня 2013 року. Його захист збирається домагатися переведення обвинуваченого під домашній арешт на час розслідування обставин вбивства.

«Я не бачу достатніх причин для позбавлення мого підзахисного волі. Я бачу тільки причини для його психіатричного обстеження. На місці події він не порушував обстановку і очікував прибуття правоохоронних органів», ― заявив 29 травня на прес-конференції в Сімферополі відомий в Криму адвокат, захисник Хайсера Олександр Лісовий, повідомляє прес-центр Меджліса кримськотатарського народу.

У свою чергу Мустафа Джемілєв висловив побоювання, що його син може покінчити з собою.

«З яких причин Хайсер скоїв це, він так і не зміг мені відповісти. Так, у нього були проблеми, але найбільше я побоювався іншого: що він може покінчити з собою. Він погано себе почував ще п'ять років тому, працюючи в Таїланді. Ми його лікували в одній з престижних клінік Стамбула. Їх лікарі винесли йому діагноз „психічний розлад“», ― пояснив депутат ВР.

Тим часом рідні вбитого заявили, що наполягатимуть на максимальному терміні покарання вбивці ― 15 років в'язниці.

Хайсер Джемілєв вбив 44-річного Февзі Едемова 27 травня в Бахчисараї. Він скоїв вбивство зі снайперського карабіна, вистріливши в друга своєї сім'ї з вікна власного будинку. У той момент сусід підв'язував помідори у себе на городі. Батько-Джемілєв стверджує, що постріл був випадковим. Однак у тілі вбитого виявлено три поранення: у голові, руці і нозі.

«Поки судово-медичний експерт не зробить висновок і не проведуть відтворення обстановки і обставин цієї події, ми не зможемо знати скільки пострілів було зроблено в цей день на місці трагедії», ― зазначив Лісовий. Він також додав, що на місці вбивства була виявлена тільки одна гільза.