ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Роздрібну торгівлю в Україні чекають масові штрафи

Велика Епоха
З першого липня Податкова служба України вводить штрафи за несвоєчасне й некоректне подання електронної звітності з фіскальних касових чеків контрольної стрічки в пам'яті РРО або модему, повідомляє портал «Реальна економіка».

Фото: kreditbusiness.ru
Фото: kreditbusiness.ru
Відповідний закон щодо підприємців, що використовують касові апарати, став діяти в країні ще з 1 січня. Але бізнесменам було відведено півроку (до 1 липня) на «адаптацію», тому штрафних санкцій не застосовували.

Однак до теперішнього часу лише 12% підприємців, що мають касові апарати, підключилися до електронної звітності, зазначив в інтерв'ю виданню керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

«Підприємці, які вже перейшли на цю систему, скаржаться на технічні збої при переданні звітності. У сільській же місцевості доступ до Інтернету обмежений. У той же час для оновлення касового обладнання однієї мережі необхідно $270 тисяч. Тому для бізнесу ― це велика тяжкість, і вони просять відстрочити застосування штрафних санкцій, через неготовність до переходу на цю систему», ― сказав Забловський.

Він також зазначив, що до цього не готове і Міндоходів.

«За моєю інформацією, і Міндоходів не проти відкласти штрафні санкції та дозволити працювати зі старими касовими апаратами, але для цього потрібно внести відповідні зміни до закону», ― додав керівник секретаріату Ради підприємців.

Нагадаємо, відповідно до чинного вищевказаного закону, спрямованого на «детінізацію економіки», у роздрібній торгівлі повинні обов'язково бути встановлені нові касові апарати та модеми, куплені у обраної НБУ компанії-екваєра. Ця міра введена урядом з метою переходу на електронну звітність.

Проте на думку експертів, цей закон має систему «подвійних стандартів»: з одного боку збільшено фіскальне навантаження на громадян, з іншого ― рівень корупції у чиновницьких колах не зменшується, пише «Реальна економіка».