ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

4000 представників опозиції проводять у Донецьку акцію «Вставай, Україно!»

Велика Епоха
У Донецьку о 16:00 почався багатотисячний марш опозиції в рамках акції «Вставай, Україно!», повідомляє прес-центр «Батьківщина».

У Донецьку проходить багатотисячний марш опозиції в рамках акції «Вставай, Україно!». Фото: byut.com.ua
У Донецьку проходить багатотисячний марш опозиції в рамках акції «Вставай, Україно!». Фото: byut.com.ua
Для охорони порядку до столиці Донбасу кинуто велику кількість міліції, бійців беркут, спецпідрозділів і коштів, повідомив Donbass.ua начальник ВЗГ ГУМВС України в Донецькій області Ігор Дьомін.

Марш розпочався на головній вулиці міста Артема і закінчився біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Біля пам'ятника, за словами опозиції, зібралося близько 4-х тисяч протестувальників.

Люди тримають у руках національні та партійні прапори, а також плакати з написами: «Янукович зрадив Донбас», «Україні волю! Юлі волю!»,«Луганщина проти політичних репресій», «За Україну, за її долю, честь і свободу, за народ!», а також заклики з приводу «справедливої» зарплати і «гідної» пенсії.

Глава фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк заявив присутнім журналістам, що Янукович найбільше обдурив саме Донецьк, тому вони і приїхали підтримати місцевих жителів донецького регіону.

Крім Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока та Геннадія Москаля, в акції беруть участь такі опозиційні народні депутати, як Андрій Кожем'якін, Олександра Кужель, Арсен Аваков, Андрій Парубій, В'ячеслав Кириленко, Леся Оробець, Сергій Пашинський, Микола Мартиненко, Геннадій Зубко, Віталій Ярема, Леонід Ємець; ударівці Сергій Каплін, Оксана Продан та Ярослав Гонка; свободівці Руслан Марцінків, Олексій Кайда, Михайло Блавацький, Андрій Міщенко, Андрій Іллєнко, Ігор Янків та багато інших.

У Донецьку проходить багатотисячний марш опозиції в рамках акції «Вставай, Україно!». Фото: byut.com.ua
У Донецьку проходить багатотисячний марш опозиції в рамках акції «Вставай, Україно!». Фото: byut.com.ua
Геннадій Москаль прокоментував, що підготовка до мітингу в Донецьку проходила «тихо-мирно», без провокацій і ексцесів. «У мене є друзі у верхівці донецької міліції. Від них я дізнався, що зверху було нелегальна вказівка провести все тихо, без арештів», ― сказав народний обранець газеті «Сегодня».

За повідомленням прес-служби «УДАРу», їхні активісти добиралися в Донецьк рейсовими автобусами та на особистому транспорті, тому що сьогодні вранці водії всіх замовних автобусів відмовилися везти опозиціонерів. Вони послалися на те, що ДАІ не погодила їм маршрут прямування. Крім того, за словами депутата Сергія Капліна, на трасі Маріуполь — Донецьк вони нарахували 10 постів ДАІ, які перевіряли всі автобуси, що прямували з Маріуполя до Донецька.

У прес-службі «Свобода» повідомляється, що в Слов'янську Донецької області міліція з позаранку почала масово викликати активних свободівців на допити. До того ж ДАІ східних областей і міліція перешкоджали добиратися до Донецька учасникам «Вставай, Україно!». Активістів знімали з поїздів, перегороджували шлях маршруткам, тому багато хто досі добирається до Донецька попутним транспортом.