ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Половина українських медиків - люди старшого віку

Велика Епоха

МОЗ України підрахував, що число професійних лікарів пенсійного та передпенсійного віку в країні становить 48%.

Половина українських медиків ― люди старшого віку. Фото: photostock/freedigitalphotos.net
Половина українських медиків ― люди старшого віку. Фото: photostock/freedigitalphotos.net
Такі дані сьогодні озвучив начальник управління реформ меддопомоги Міністерства охорони здоров'я Костянтин Надутий під час прес-конференції в Києві, передає УКРІНФОРМ.

«Ми співвіднесли кількість лікарів пенсійного та передпенсійного віку та тих, хто працює тільки п'ять років. Нами підраховано, що 48% ― це професіонали пенсійного та передпенсійного віку», ― зазначив він.

Костянтин Надутий також зазначив, що виходячи з нинішнього стану медичного обслуговування в Україні, багато молодих фахівців в рамках реформи проходять професійну підготовку в Польщі чи Німеччині.

«Те, що сьогодні відбувається в медицині, не можна назвати результатом реформи. Десятиліттями нічого не відбувалося і не змінювалося. Ті, хто дорікають нам у відсутності явних результатів на даному етапі, чекають миттєвого врожаю з поля, коли тільки-но посіяли зерно», ― зазначив він.

На думку чиновника, медреформа, що була розпочата в січні 2012 року, впроваджується повільно через застарілі методи роботи медустанов, але МОЗ сподівається за рахунок реформи поповнити свої кадри молодими професіоналами, які «в нових умовах будуть працювати так, як це необхідно».