ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За два дні протестів у Туреччині постраждали понад 3 000 осіб

Велика Епоха
Масові антиурядові демонстрації поширилися по всій Туреччині. В результаті за останні два дні було поранено 3 195 чоловік (поліції та цивільних осіб), з них 26 перебувають у важкому або критичному стані. Один протестувальник помер, передає CNN.

Заворушення в Туреччині. Фото: BULENT KILIC/AFP/Getty Images
Заворушення в Туреччині. Фото: BULENT KILIC/AFP/Getty Images
Ще один чоловік помер в лікарні від отриманих вогнепальних поранень, передає РИА Новости.

Найбільша частина людей постраждала в Стамбулі, де почалися акції протесту. Пізніше заворушення перекинулись на Анкару, Ізмір, Анталью та інші міста.

За словами демонстрантів, влада країни в ході соціального протесту застосовує до протестувальників «безпрецедентне насильство». В хід поліція пустила сльозогінний газ, перцевий аерозоль та водомети. Протестуючі відповіли метанням пляшок, зведенням барикад, спалюванням сміття посеред вулиць та блокуванням шляху бульдозерам.

Міжнародні правозахисні групи, включаючи Amnesty International, піддали критиці реакцію турецької поліції, назвавши її «надмірною».

«Коли ми говоримо про демократію, то під цим, звичайно, маємо на увазі вираження волі народу в обранні керівників країни. Але демократія означає не тільки вибори. Цілком природно, що за межами виборів існують різні думки, ситуації та заперечення, і вони повинні бути озвучені. І мирні протести є частиною цього», ― сказав президент Туреччини Абдулла Гюль у відповідь на отримані листи й повідомлення, прийнявши вже більш примирливий тон.

Нагадаємо, протести в Стамбулі почалися з п'ятниці, 31 травня, коли в столичному парку влада спиляла дерева в рамках програми перепланування території. Через питання дерев на вулиці вийшли протестувальники, яких жорстко розігнала поліція. У відповідь на це сталася серія народних повстань в 67 з 81 турецьких провінцій. У країні їх уже охрестили як «Весна правди» (по типу «Арабської весни» в Північній Африці і на Близькому Сході).