• Віце-прем'єр Туреччини вибачився за надмірне застосування сили

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 4 червня 2013 року
Щоб заспокоїти десятки тисяч антиурядових турецьких демонстрантів, віце-прем'єр-міністр Туреччини Бюлент Аринч сьогодні вибачився за облави на мирні акції протесту з боку поліції, що стало причиною заворушень у країні протягом п'яти останніх днів.

«Надмірне насильство, яке було застосовано проти тих, хто вів себе шанобливо по відношенню до навколишнього середовища, є неправильним і несправедливим. Прошу вибачення у всіх цих громадян. Але я не думаю, що ми повинні вибачатися перед тими, хто влаштував погром на вулицях і обмежував волевиявлення людей», ― цитує Reuters виступ віце-прем'єра на прес-конференції в столиці Анкарі.
Аринч додав, що в даний час ними розпочато розслідування для встановлення відповідальних у необґрунтованому застосуванні сили до мирних демонстрантів. При цьому чиновник закликав протестуючих утриматися від насильства і не піддаватися на провокації.

Віце-прем'єр також звинуватив зарубіжну пресу в дезінформації щодо постраждалих і затриманих. За його даними загальна кількість поранених у результаті заворушень 308 осіб, з них 244 поліцейських. Число затриманих також не тисяча, а «зовсім небагато», оскільки більшість із них, за його словами, вже відпустили.

Бюлент Аринч також озвучив приблизну суму збитку, яка за його підрахунками склала не менше $37 млн. Було спалено понад 200 приватних автомобілів і пошкоджено 110 поліцейських машин.

Нагадаємо, придушення мирних протестів почалося в п'ятницю, 31 травня 2013 року на площі Таксим у Стамбулі.
Підписатися:

Коментарі