ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Борги «Київенерго» залишили киян без гарячої води

Велика Епоха
У «Київенерго» стурбовані обмеженням поставок газу шести котельням, що змусило компанію перекрити гарячу воду в п'яти районах міста, повідомляє прес-центр відомства.

Фото: Samuelrich/stockfreeimages.com
Фото: Samuelrich/stockfreeimages.com
Наразі ПАТ «Київгаз» обмежило у поставках газу котельні, що обслуговують Святошинський, Дарницький, Шевченківський, Оболонський і Голосіївський райони Києва.

Загалом без гарячої води залишилися 628 житлових будинків, 42 школи, 32 дитячих установи, 27 лікарень і 1009 споживачів.

Причина обмеження газопостачання ― заборгованість держбюджету компанії «Київенерго» на суму 1,1 млрд грн. Борг вилився з компенсації різниці між заниженими тарифами для населення і собівартістю виробництва теплової енергії.

У свою чергу це спричинило заборгованість «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України». На 1 червня 2013 борг становив 1,3 млрд. грн.

Крім того, загальна дебіторська заборгованість споживачів за теплову енергію на 1 червня склала 1,8 млрд грн. А заборгованість київських житлово-експлуатаційних організацій (ЖЕО), житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) досягла 1,290 млрд грн.

«Зараз є реальна небезпека, що ситуація з припиненням газопостачання котелень відбудеться і в інших районах Києва», ― наголошується в заяві «Київенерго».

Директор СВП «Київські теплові мережі» Євген Глушак підкреслив, що зараз вони ведуть по місту важливі капітальні та поточні ремонти. Борги ж перед газовиками можуть зірвати «стабільну підготовку» теплового господарства столиці до наступного опалювального сезону і своєчасне відновлення подання гарячої води.