ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На «Фукусіма» стався новий витік радіоактивної води

Велика Епоха
Компанія-оператор постраждалої японської атомної станції «Фукусіма Даіті» (Fukushima Daiichi) повідомила про новий витік радіоактивної води на ділянці, передає Reuters.

Одна з учасників протесту проти використання ядерної енергії. 2 червня 2013 року, Токіо, Японія. Фото: AFP PHOTO / TOSHIFUMI KITAMURA
Одна з учасників протесту проти використання ядерної енергії. 2 червня 2013 року, Токіо, Японія. Фото: AFP PHOTO / TOSHIFUMI KITAMURA
Для боротьби з проблемою компанія почала зміцнювати підземні споруди, щоб уникнути витоку радіоактивної води в океан.

Витік стався в середу, 5 червня, в одній із сотень підземних резервуарів з водою, які використовують для охолодження реакторів. Його помітили після опівдня чергові працівники Tokyo Electric Power і TEPCO між круговими сталевими конструкціями споруди.

TEPCO заявила, що одразу ж приступила до вирішення даної проблеми. В той же час, керівництво компанії відзначило на прес-конференції, що не вважає цю пригоду такою серйозною.

Останній витік забрудненої води стався цього тижня: в ґрунтових водах та рослинах був виявлений радіоактивний цезій, але забруднення було незначним.

Хвиля подібних інцидентів і перебоїв у подачі електроенергії на об'єкті спостерігалися в березні й квітні. Однак TEPCО намагалося заспокоїти громадськість та уряд, запевняючи, що впорається з проблемою витоку радіоактивної води.

АЕС «Фукусіма Даіті» постраждала більше двох років тому від 9-бального землетрусу і цунамі, які викликали пошкодження ядерного реактора й вибухи. В той же час, нестабільність, що досі існує на станції служить нагадуванням про страшну ядерну аварію на Чорнобильській АЕС, що сталася в 1986 році через недбалість, говорить прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

Те, що підземні води забруднюються ще до вступу до будівлі пошкоджених реакторів, ускладнює зусилля TEPCО переконати місцеву владу і рибалок у тому, що не існує небезпеки скидання ґрунтових вод в океан.

Щодня в резервуари, де розташовані ядерні реактори АЕС, надходить близько 400 метричних тонн (441 тонн) підземних вод для охолодження розплавленого палива, де вони змішуються з радіоактивною водою.

Минулого тижня японський уряд віддав розпорядження TEPCO збільшити ємність резервуарів для води й побудувати в заморожених підземних сховищах стіну навколо будівель чотирьох реакторів, щоб зупинити просочування підземних вод.

TEPCO також хоче побудувати обхід, який буде направляти воду з заводу до океану. Однак цей план вимагає згоди від рибалок, які поки що виступають проти планів зливу 100 тонн на день ґрунтових вод з заводу в море.