• Азаров закликав рятувальників готуватись до повенів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 5 червня 2013 року
Через рясні і тривалі дощі нависла загроза суттєвого підвищення рівня води в кількох річках, що протікають через територію України. У зв'язку з цим прем'єр-міністр України Микола Азаров закликав Державну службу з надзвичайних ситуацій (СНС) «максимально приготуватися до можливого негативного розвитку подій», повідомляє прес-центр КМУ.

«У результаті тривалих дощів і повеней в сусідніх європейських країнах, відбулися зміни в басейнах річок Прут, Тиса і Дністер, де рівень води піднявся на пів метра. Велика кількість опадів на Заході України збільшили затоплення у Рівненській, Волинській та Львівській областях. Рясні дощі тривають, тому в басейнах Дністра, Пруту та Сяну очікується ріст рівнів води», ― підкреслив Азаров сьогодні на засіданні Уряду.

Прем'єр двічі повторив, що «треба бути готовими до протидії екстремальному розвитку ситуації» і «сконцентрувати всі сили й кошти в районах ризику».

За його словами, такі плани дій були відпрацьовані СНС ще навесні під час повені.

Своєю чергою прес-служба СНС повідомляє, що 5-6 червня на ділянці Дністра від м. Галич до м. Заліщики очікується ріст рівнів води від 50 см до 1 метра. Також синоптики попередили про ускладнення погодних умов 5 червня в Київській області (грози і шквали до 15-20 м/с).

Нагадаємо, в результаті масштабних повеней та зсувів у Чехії, Польщі, Німеччині, Австрії та Словаччині кількість загиблих зросла до 12 людей. Тисячі людей евакуйовані, знеструмленими лишаються десятки тисяч будинків. В річках Дунай, Інн та Ільц рівень води перевищив рекордну позначку 12,5 метрів. У зонах лиха оголошено надзвичайний стан.
Підписатися:

Коментарі