• В Європі посилюються повені, загинули дев’ять чоловік

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 4 червня 2013 року
Влада Чехії, щоб послабити тиск у греблях через сильні повені, вирішила відкрити шлюзи на півдні країни. Зараз величезні маси води ринули до Праги, повідомляє Бі-бі-сі.


Рівень води в річці Влтаві, що протікає в столиці, продовжує підійматись і, за прогнозами, сьогодні досягне критичної позначки.

Повінь була викликана проливними дощами, які заливають країну кілька днів поспіль. В результаті стихійного лиха в Чехії загинули вже семеро людей. У країні оголошено надзвичайний стан. Близько 3000 чехів змушені були залишити свої будинки.

У Празі закрили метро і водоочисні станції. Закрили і перехід через Карлів міст. Річка Влтава вийшла з берегів. Щоб запобігти подальшому розливу річки, по її берегах солдати та пожежники поклали мішки з піском і встановлюють додаткову систему захисту.

Не краща ситуація склалася і в інших країнах центральної Європи, де за кілька днів також випала двомісячна норма опадів.

Затоплено Німеччину і Австрію. В останній загинули дві людини, троє числяться зниклими без вісті. У Зальцбурзі австрійські власті оголосили підвищену небезпеку. У німецьких містах Пассау та Розенхайм також введено надзвичайний стан.

На південь Німеччини, де тисячі будинків залишилися без світла, кинуті додаткові армійські підрозділи. Через повінь закрито багато трас. Водою затоплені Баден-Вюртемберг, Саксонія та Тюрінгія. З Лейпцига евакуйовано 7000 осіб.

У вихідні рівень води в річці Вісла досяг критичної позначки. На південному заході Польщі в Дольношленському воєводстві затопленими залишаються поля, дороги, вулиці та підвали. Але необхідності масової евакуації населення поки немає.

Під загрозою затоплення знаходяться Словаччина та Угорщина, а також ті країни, де протікає річка Дунай. Метеорологи попередили про підвищення рівня води в річці і, ймовірно, Дунай також може вийти з берегів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...