ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В США сталась масова загибель бджіл

Велика Епоха
Близько 25 тисяч бджіл загинуло одразу після обприскування дерев хімічними препаратами в штаті Орегон на північному заході США. За кілька днів кількість жертв серед комах збільшилась до 50 тисяч станом на 24 червня, повідомляє Департамент сільського господарства Орегону.

В США сталась масова загибель бджіл. Фото: dan/freedigitalphotos.net
В США сталась масова загибель бджіл. Фото: dan/freedigitalphotos.net
Розпилена речовина дінотефуран, що мала захищати дерева від шкідників, натомість призвела до загибелі корисних комах, передає Portland Tribune.

«Вони буквально падали з дерев, — говорить біолог Річ Хетфілд із Товариства по збереженню безхребетних. — Наскільки нам відомо, це була одна з найбільших зафіксованих загибелей бджіл в західній частині США. Це було жахливе видовище».

В Департаменті сільського господарства Орегону підтвердили, що мор комах спричинили інсектициди. Хімічні препарати були розприскані на липові дерева на стоянці гіпермаркету Target.

Інсектициди хотіли використати для того, щоб комахи попелиці, які живуть на липі, не виділяли липкого нектару. Проте представник гіпермаркету заявив, що скарг від клієнтів на те, що клейка рідина крапає на них або їхні машини, не було. А представник Товариства зі збереження безхребетних говорить, що контролювати виділення клейкої речовини з лип можна і без допомоги інсектицидів, просто обмиваючи дерева водою з мильним розчином.

Розпочато розслідування інциденту, яке може тривати до 4 місяців, повідомив Дейл Мітчелл з Державного департаменту сільського господарства.

З 21 червня 55 липових дерев, які були обприскані небезпечними інсектицидами і викликали загибель комах, були вкриті сіткою — таким чином намагаються запобігти подальшому мору бджіл.