• Українці можуть отримати право скасовувати закони Ради

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 червня 2013 року

Конституційна асамблея, створена в травні 2012 року Президентом України Віктором Януковичем, сьогодні на закритому засіданні розгляне проект реформування Конституції країни.Документ передбачає повністю змінити модель управління державою. Зокрема, віддати частину президентських повноважень Верховній Раді (призначати склад Кабінету Міністрів), а право призначати і звільняти суддів Конституційного суду ― Президенту, повідомляє «Комерсант».

Автори проекту також пропонують розширити роль народовладдя через введення «інституту народної законодавчої ініціативи» і «інституту народного вето». Це дозволить проводити референдуми з важливих питань державного і суспільного життя та скасовувати «антинародні закони», прийняті депутатами Верховної Ради.

У Партії Регіонів останню пропозицію зустріли зі схваленням.

«Верховна Рада узурпувала владу. Згідно з Конституцією, народ є носієм суверенітету. Чому ми віддали шельф біля Зміїного острова? Де був референдум? У Конституції має бути закріплено, що єдиним джерелом влади є народ», ― заявив «Комерсанту» депутат-регіонал Володимир Олійник.

Готову концепцію змін до Конституції винесуть на всенародне обговорення.

Експерти Конституційної асамблеї (КА) повинні підготувати її до 1 вересня 2013 року. Вносити пропозиції до проекту Концепції також можуть вчені, громадські об'єднання, політсили і громадяни країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...