• Кримські чиновники похвалили ЄС та ООН

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Четвер, 20 червня 2013 року

Пів року співпраці з проектом «Підтримка регіонального розвитку Криму», який підтримують ЄС та ООН, підштовхнув Чорноморський район до активних дій у напрямі розвитку регіону, відзначають місцеві чиновники.

У рамках проекту ЄС-ПРООН «Підтримка регіонального розвитку Криму» Чорноморський район розробив і затвердив Стратегію стійкого розвитку на період до 2020 року та намітив ряд напрямів розвитку.

«Ми були, як сліпі кошенята, — розповів учора перший заступник голови Чорноморської районної держадміністрації Ібадулаєв Дамір. — Проект допоміг у написанні стратегії. Ми не уявляли, як це написати. Хотіли все охопити і не знали із чого почати».

За словами Ібадулаєва, робота з проектом вилилася у величезну працю, результати якої виявилися неочікуваними: у новому руслі почала діяти співпраця з громадами, різними соціальними верствами населення, навіть зі школярами. Влада краю почала вивчати досвід сусідніх регіонів, шукати шляхи для залучення інвесторів та співпраці з міжнародними організаціями.

«Я сам навчаюсь у проекті. Я не знав, що це можливо. Я сам дивуюся», — поділився з журналістами перший заступник голови Чорноморської районної держадміністрації. Чиновник уважає також за необхідне перебороти «інертність місцевого населення» і «психологію „це неможливо“».

«Проект ЄС-ПРООН показав нам, що ми не одинокі. Через семінари, навчання стала змінюватися громада, — розповів Серасенко Іван Іванович, голова правління центру проектних ініціатив Чорноморського району, — люди почали розуміти, що тільки їм тут жити і працювати».

Експерт з розробки проектів Олександра Целіщева розповіла: «Для нас важливо було підготувати команду людей, які будуть навчені і будуть працювати надалі. Люди будуть підключатися та мотивувати інших».

Проект «Підтримка регіонального розвитку Криму» реалізувався в автономній республіці України з 2010 року. Проект охопив 6 районів Криму Чорноморський, Бахчисарайський, Нижньогірський, Кіровський, Феодосію та Євпаторію. Завтра проект завершує свою роботу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...