• НБУ: WebMoney не мала дозволу випускати електронні гроші

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 червня 2013 року

Платіжна система WebMoney, рахунки якої нещодавно заблокували в Україні, не мала дозволу від Національного банку України на випуск електронних грошей.

WebMoneyЯк повідомляє прес-служба Нацбанку, правила системи WebMoney Transfer не були узгоджені НБУ. А на запит останнього щодо співробітництва компанії WebMoney Transfer з банками на території України, жоден з фінансових закладів не підтвердив таку співпрацю.

Прес-центр НБУ відзначає, що випуск електронних грошей в Україні регулюється Положенням №481 НБУ про електронні гроші в Україні, затвердженим Правлінням 4 грудня 2010 року.

Документ передбачає: випуск електронних грошей на території України мають право здійснювати тільки ті банки, які погодили з НБУ правила системи електронних грошей.

Поки що Нацбанк погодив ці правила з 8 платіжними банківськими системами і 5 платіжними системами, створеними небанківськими установами. Перелік платіжних систем, правила яких узгоджені НБУ розміщений тут, а дозвільний список систем електронних грошей ― тут.

Нагадаємо, днями Міністерство доходів і зборів заблокувало понад 60 млн грн на рахунках підприємств, що входили в так звану незаконну схему WebMoneyTransfer. Також було вилучено велику кількість комп'ютерної техніки, де була встановлена програма цієї платіжної системи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...