• На вулиці Дніпропетровська зливають реагент, від якого паморочиться голова

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 13 червня 2013 року

У районі Дніпропетровська, у Краснопіллі, з автоцистерни на проїжджу частину вул. Будівельників, а також у ґрунт і місцеві водойми була злита відпрацьована рідина.

Небезпечний хімічний реагент ― електроліт з відпрацьованих акумуляторів, за словами голови ДМГО «ОДУ „За право громадян на екологічну безпеку“» Наталії Кожиної, викликав у жителів першіння в горлі, запаморочення і напади нудоти, передає «Дніпропетровськ. Коментарі».

Активісти взяли проби ґрунт і відправили його в незалежну лабораторію на хімічну експертизу. Фахівці виявили в ньому високий вміст свинцю (у 5 разів більший норми), фосфору, азоту, нікелю, міді, заліза та інших важких металів. Кількість цинку в рідині також наблилась до критичної відмітки.

Місцеві екологічні організації та громадськість взялися самотужки розслідувати інцидент. Як виявилося, цистерни належали агрохолдингу з Павлограда, який здавав їх в оренду невідомим (з'ясовується кому саме).

Крім того, була виявлена труба, з якої в ґрунт зливають відпрацьовану рідину. Її приналежність зараз також визначають. Місцеві жителі та екологи підозрюють у цьому комбінат «Веста», розташований неподалік від цієї труби. Він якраз і займається переробкою акумуляторів.

У свою чергу, підприємство поспішило зняти з себе всі підозри на причетність до павлоградської машини, заявивши, що вони «віддають перевагу інноваційним технологіям і новітнім науково-технічним розробкам у виробництві», а також «очисним спорудам і кращим фільтрам».

На разі цей інцидент розслідує також обласна екологічна прокуратура та інспекція.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...