ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Назвали нову дату кінця світу

Велика Епоха
Шотландські вчені Сент-Ендрюського університету зробили висновок, що загибель Землі відбудеться через азотно-вуглекислотну атмосферу і не раніше ніж через мільярд років, повідомляє news.uk.msn.com.

Назвали нову дату кінця світу. Фото: Jack O'Malley-James/PA
Назвали нову дату кінця світу. Фото: Jack O'Malley-James/PA
Експерти вважають, що всі тварини і рослини на Землі вимруть внаслідок занадто малого вмісту вуглекислого газу в атмосфері.

Рівень CO2 буде поступово падати в міру старіння Сонця і збільшення температури повітря, що призведе до великого випаровування і хімічних реакцій у дощовій воді.

Рівень вмісту газу поступово падатиме і стане занадто низьким для фотосинтезу рослин. А без рослин вимруть як травоїдні тварини, так і хижаки, що харчуються ними.

Все, що залишиться, ― це мікроби, хоча для цього потрібно не менше ніж мільярд років, коли повністю висохнуть моря і океани. Всі організми, що залишаться в живих, зіткнуться з надзвичайно високою температурою і ультрафіолетовим випромінюванням.

Похмурий прогноз, зачитаний астробіологом Джеком О'Меллі-Джеймсом на Національному конгресі університету з астрономії, заснований на комп'ютерному моделюванні вмираючої біосфери через наслідки старіння Сонця і вплив цього на Землю.

«Далеке майбутнє Землі буде дуже несприятливим, коли досягне своєї критичної точки. Те життя буде дуже сильно відрізнятися від цього, тому нам потрібно шукати підказки для виявлення існування життів на інших планетах», ― сказав він.

Він додав, що все живе вимагає рідкого середовища, тому воно буде зберігатися тільки там, де буде наявність водних стихій, можливо на більш низьких підземних глибинах або в печерах під землею.

У момент, коли всі життя зникнуть на планеті, на Землі залишиться лише азот з двоокисом вуглецю і єдиною ознакою активного життя ― метаном ― такі результати експерименту вчених.