• Видавати біометричні паспорти можуть почати вже цього року

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 2 липня 2013 року

Біометричні паспорти в Україні можуть почати видавати вже в кінці 2013 року в рамках пілотного проекту. Питання тільки у фінансуванні, повідомив глава Державної міграційної служби (ДМСУ) Микола Ковальчук.

«Якщо уряд буде виділяти необхідні кошти, то перспектива того, що вони можуть почати видаватися вже наприкінці цього року, є. Можливо, наступного року в Києві введуть пілотний проект. Все залежатиме від фінансування», ― цитує коментар Ковальчука газета «Сегодня».

За його словами, для виробництва біометричних паспортів зараз немає відповідного обладнання. А до введення біометрії в Україні будуть закуповуватися бланки «попереднього» зразка, відповідно до урядової постанови про призупинення дій з утвердження біометричних паспортів, повідомляє прес-центр ДМСУ.

При цьому Кабмін доручив у тримісячний термін розробити та подати на затвердження єдині зразки бланків нових документів.

Голова міграційної служби також пояснив скрутну ситуацію з видачею звичайних закордонних паспортів. За його словами вона буде врегульована найближчим часом.

Тимчасова затримка з бланками закордонних паспортів громадянина України викликана зміною держвиробника (на «Поліграфкомбінат Україна»), який буде їх друкувати. Процедура оформлення документів займе близько тижня, після чого видавництво розгорне повномасштабне виробництво бланків.

Нагадаємо, раніше ДМСУ повідомляла, що масовий випуск біометричних паспортів заплановано з січня 2016 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...