• Таксисти погрожують всеукраїнською акцією протесту

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Субота, 29 червня 2013 року

Водії-перевізники готові вийти на всеукраїнську акцію протесту. Про це повідомив 26 червня співголова громадської організації «Таксі столиці» Денис Садоха.

За словами Дениса Садохи, зараз в Україні посередники в особі інформаційно-диспетчерських служб (ІДС) монополізували ринок таксі, при цьому вони відстоюють тільки особисті інтереси, а не інтереси перевізника та пасажира. У такій ситуації водії не мають можливості отримувати гідну заробітну плату, а пасажири не мають права вибирати ні марку автомобіля, ні водія.

«Я хочу заявити, що якщо керівництво Департаменту автомобільного транспорту Мінінфраструктури буде і надалі лобіювати інтереси тіньових посередників у вигляді ІДС під виглядом розробки законопроекту про таксі, то перевізники таки вийдуть на всеукраїнську акцію протесту», — заявив Денис Садоха.

Як повідомив співголова громадської організації «Таксі столиці», в Україні існують близько 900 інформаційно-диспетчерських служб, з яких 300—350 — це так звані «бази на кухні». Такі служби беруть 10—20% з водія за наданий ними сервіс і за останні роки стали неформальними регуляторами ринку таксі.

ГО «Таксі столиці» неодноразово зверталася до Департаменту автотранспорту Мінінфраструктури з проханням урегулювати ринок пасажирських перевезень але поки безрезультатно. Підготовка законопроекту про таксі ведеться або кулуарно, або знову захищаються інтереси інформаційно-диспетчерських служб, відзначає Садоха.

Департамент автомобільного транспорту Мінінфраструктури обіцяв розробити подібний законопроект протягом останніх трьох років. При цьому основним гравцем на ринку таксі намагаються зробити посередника у вигляді інформаційно-диспетчерських служб, яким водії зобов'язані будуть сплачувати обов'язкові внески, каже Садоха.

«У квітня 2013 року Департамент спробував презентувати кулуарно розроблений законопроект про таксі, який захищає інтереси не пасажира і перевізника, а лобіює інтереси тіньових посередників, які заробляють величезні капітали на нелегальному ринку таксі», — сказав Денис Садоха.

У відповідь на бездіяльність Мінінфраструктури ГО «Таксі столиці» розробило перший в Україні соціальний проект під назвою «Відвезу» (otvezu.com.ua), який, на думку розробників, зможе очистити ринок таксі від тіньових посередників.

«Соціальний проект „Відвезу“ створений для тих, хто хоче заощадити на вартості проїзду, і для тих, хто хоче заробити, минаючи посередників — ІДС. Цей проект дає можливість пасажиру вибрати автомобіль певного класу і зробити поїздку за ту суму грошей, яка для пасажира є оптимальною. Водій, своєю чергою, використовуючи цей сервіс, отримує можливість заробити за допомогою своєї машини, не несучи ніяких витрат і зобов'язань перед посередниками, завдяки можливості безпосередньо спілкуватися з клієнтом», — сказав Садоха.

Цей сервіс розроблений для пасажирів-користувачів Android і iPhone і для водіїв, які використовують Android-і Java-додатки.

При цьому пасажиру дається можливість відстежувати рейтинг водіїв та відгуки про його роботу. Водієві також дається можливість вибирати, кого він згоден везти, а кого ні. Якщо умови перевізника та пасажира влаштовують обидві сторони — приймається замовлення на машину. Соціальний проект абсолютно безкоштовний.

«Соціальний проект „Відвезу“, — це інструмент, щоб почати боротися з нелегальними посередниками і підштовхнути чиновників до реформ і до прийняття Закону про таксі», — сказав Денис Садоха.

Поки соціальний проект діє на території Києва. У подальших планах — організувати його в Дніпропетровську, Харкові та Львові.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...