ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сноуден розповів про співпрацю Microsoft зі спецслужбами

Велика Епоха

Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден заявив, що корпорація Microsoft надавала американським спецслужбам ФБР, ЦРУ і АНБ дані своїх користувачів.

Едвард Сноуден. Фото: Laura Poitras / Praxis Films
Едвард Сноуден. Фото: Laura Poitras / Praxis Films
Так, за його словами, співпраця з Агентством національної безпеки (АНБ) здійснювалася в рамках суворо засекреченої програми PRISM. За її допомоги перехоплювалися персональні дані користувачів Microsoft, їхні листи і чати, повідомляє Guardian.

Сноуден підтвердив свої заяви документами, які надав громадськості. Дані ясно ілюструють масштаби співпраці Силіконової долини зі спецслужбами протягом останніх трьох років.

У них говориться, що Microsoft давала можливість спецслужбам обходити криптографічний захист, щоб стежити за користувачами SkyDrive (більше 250 млн по всьому світу), Skype, Data Unit, Outlook, Hotmail, а також Google, Apple, Facebook і Yahoo.

Одкровення колишнього агента електронної розвідки, який втік з США, викликали великий скандал. У Microsoft та інших компаніях, що фігурують у документах АНБ, заперечують, що знали про існування програми PRISM. Вони також стверджують, що не надавали спецслужбам можливості обходити захист своєї системи.

Нині Сноуден знаходиться в транзитній зоні московського аеропорту Шереметьєво. Кілька країн Латинської Америки запропонували йому політичний притулок, пише «Газета.ру».