• Україна заробляє на персональних даних своїх громадян

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Субота, 13 липня 2013 року

Люди, надаючи про себе інформацію, далі, як правило, не можуть ні отримати її, ні простежити її достовірність, а в деяких випадках можуть «купити» її в державних установах.

Такі висновки дослідження «Чи готова Україна захистити персональні дані своїх мешканців?», яке провела громадська організація «Територія успіху», озвучила вчора на прес-конференції її голова Інга Дуднік.

«Держава бажає на наших персональних даних заробляти, мати собі ще один гаманець, що ми постійно фінансуємо, — зазначила Інга Дудник. — Ці всі витяги, довідки є загальнообов’язковими. Наприклад, якщо раніше досить було свідоцтва про сплату єдиного податку, то на сьогодні потрібно мати витяг з державного реєстру, який коштує 51 грн, плюс 3,40 крн за кожну сторінку».

На основі персональних даних створюються державні реєстри, наприклад, право власності, єдиний державний реєстр виборців, і єдиний державний реєстр платників податків. Крім того, свої реєстри створюють банківські установи, медичні заклади, школи, тощо.

Дуднік розповіла, що інформація про особу підпадає під гриф конфіденційності, і, як наслідок, людині у разі необхідності важко отримати інформацію про себе. «Хоча людина має право на отримання цієї інформації [персональні дані] на безоплатній основі», — говорить Дуднік, посилаючись на статтю 10 ЗУ «Про доступ до публічної інформації».

Позитивною в питанні обробки і надання персональних даний експерт виділила роботу державного пенсійного фонду, який створив інформаційний портал, до якого зареєстрованій особі надається доступ до своїх персональних даних та можливість перевіряти їхню достовірність.

Нагадаємо, що ЗУ «Про доступ до публічної інформації» набув чинності 9 травня 2011 року. У статті 10, пункті 3 цього нормативно-правового акта зокрема зазначається, що «розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов'язані

надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...