• Екологічні біженці та нестача води — сюрпризи ХХІ століття

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 11 липня 2013 року

В найближчому столітті на Землі можуть з’явитися перші екологічні біженці, а найдорожчою рідиною у світі може стати вода — такі прогнози складають експерти, а також пропонують, як цього уникнути.

«Мені відомо, що деякі острівні країни придбали землі в Австралії для того, щоб можна було переселити своїх людей», — говорить Георгій Веремійчик, заступник директора департаменту екології Інституту проблем екології та енергозбереження. Якщо потепління буде тривати, до України, можливо, будуть звертатись представники інших держав з проханням переселити на ці території частину їхнього населення, вважає експерт.

Крім того, найдорожчою рідиною на Землі може стати питна вода — тому особливо потрібно берегти підземні води. До такого стану, за словами Георгія Веремійчика, можуть призвести катастрофічні для людини зміни клімату. І хоча щодо того, що зараз відбувається на планеті: глобальне потеплення чи глобальне похолодання, — думки вчених розходяться, берегти ресурси в будь-якому разі потрібно.

«Потрібно змінити філософію життя — жити в рамках поміркованих потреб, — каже Георгій Веремійчик. — Ми повинні жити в гармонії з природою і не порушувати тієї гармонії, яка вже встановлена. Якщо ми її порушимо, ми будемо мати великі проблеми. Земля [з часом] відновиться, але яким буде на ній наше місце?».

Виходом із складної ситуації, на думку Геогрія Веремійчика, може стати економія ресурсів, і це має стати частиною державних програм різних країн. Україні, зокрема, вже час подумати про те, щоб затвердити план адаптації до змін клімату, який буде частиною її плану соціально-економічного розвитку, говорить експерт.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...